Intervju s predsednikom KK Lokomotiva
Po vnovični aktivaciji nas čaka še veliko izzivov
Težki, nevarni časi. Mesec dni bo že od tega, odkar se krogle ne kotalijo in keglji ne padajo več. Še nikdar prej ob tem času v skoraj sedemdesetletni zgodovini KK Lokomotiva. Kluba, ki se je na višku kegljaške sezone urno odzval na grozečo epidemijo koronavirusa, ta je medtem prerasla v globalno pandemijo, in prekinil aktivnosti. Zaprl je sicer dveri kegljišča, a ne tudi vrat solidarnosti. Izvedel je namreč dobrodelno akcijo zbiranja donacij za nabavo zaščitnih sredstev za ekipe Civilne zaščite, te so v teh kriznih dneh še zlasti izpostavljene velikim naporom in zdravstvenim tveganjem.
O okoliščinah, v katerih se je znašel klub, je spregovoril njegov predsednik Milan Mikl, ki je sicer tudi svetnik Mestne občine Maribor.
»Prepričan sem, da smo se pravočasno odločili za ta korak. Hitro smo torej reagirali, prekinili vadbo in tekmovanja, saj naše kegljišče uporablja veliko starejših ljudi.«
Kako so odločitev sprejeli kegljači, krožki?
»Vsi z velikim razumevanjem.«
Prekinitev aktivnosti bo tudi finančno prizadela klub; kako bo rešil morebitne težave?
»Prav gotovo se bo poznalo. A kot predsednik vedno skrbim, da imamo dovolj razpoložljivih finančnih sredstev, da lahko poravnavamo tekoče stroške. Ker ni tekmovanj, so tudi ostali stroški nekoliko nižji.«
Ali je nemara imel kakršne koli težave s koronavirusom tudi kdo od članov kluba ali krožkov?
»Po mojih informacijah med člani kluba ni okuženih. Srčno upam, da tudi med člani krožkov ni nobenega. Mogoče tudi zaradi našega hitrega ukrepanja. Vsem iskreno želim, da ostanejo zdravi in da se čim prej srečamo na kegljišču. Z menoj vred, kajti komaj čakamo, da spet nadaljujemo s kegljanjem.«
Klub je izvedel akcijo zbiranja donacij za Civilno zaščito; kaj jo je spodbudilo in kakšen je bil odziv?
»Idejo je dal član klubskega predsedstva Goran Vidrih. Jaz sem se s tem strinjal in jo predstavil predsedstvu, ki je korespodenčno sprejelo odločitev soglasno. Potem sem se povezal s poveljnikom kriznega štaba civilne zaščite. Velika večina naših članov in krožkov se je zelo pozitivno odzvala. Goran je z vsemi kontaktiral, in tako smo zbrali okrog 1500 evrov. Donacije bodo fizično realizirane, ko bo epidemije virusa konec. Nabavili smo razkužila in jih civilni zaščiti tudi predali. Bili so nam neizmerno hvaležni. Vsem, ki so donirali, iskrena hvala.«
Kdaj bo klub znova obudil aktivnosti in ali se bo kegljaška sezona 2019/20 sploh še nadaljevala?
»To je zelo težko napovedati, a upam, da čim prej. Pred odprtjem kegljišča bomo poskrbeli za dezinfekcijo. Glede na to, da je večina ligaških tekmovanj v drugih športih zaključena, pričakujem, da bo skoraj zagotovo ta korak naredila tudi KZS.«
Kot je znano, si je moštvo Lokomotive dva kroga pred koncem prvenstva v tretji državni ligi teoretično že zagotovilo naslov prvaka in si s tem priigralo napredovanje med drugoligaše. Ali bi KZS morala priznati trenutne uvrstitve, če prvenstva ne bi bilo več mogoče izvesti do konca?
»Mi smo prvaki, tega ne more spremenit nihče, saj smo si to zagotovili dva kroga pred koncem. Kot predsednik sem izredno ponosen na ta zgodovinski uspeh kluba. Takoj, ko bo možnost, bomo to, tako kot se spodobi, tudi proslavili. Fantom res iskrene čestitke.«
Se na kegljišču v teh dneh sploh kaj dogaja ali je vse popolnoma ustavljeno?
»Tako kot večina, se tudi mi držimo navodil. Razen nujnih zadev, ki se jih ne da zaobiti, se v klubu ne dogaja nič drugega.«
In še o tem, kako je sam predsednik osebno angažiran v zajezitev katastrofe, ki je paralizirala ves svet?
»Tudi osebno sem dokaj discipliniran. Kljub temu pa kot mestni svetnik intenzivno delam na daljavo, torej prek računalnika. Poskušam čim več opraviti sedaj, da bom imel kasneje več časa za delo v klubu. Pa seveda tudi za kegljanje, saj nas čaka še veliko izzivov, ki jih bomo, o tem sem prepričan, uspešno izpeljali. KK Lokomotiva si to zasluži in osebno se zavedam te odgovornosti.«
Tekst: Borut Planinšič st.