Remi tudi na domači premieri

Remi tudi na domači premieri Ena dobljena, druga izgubljena. Točka namreč. Še druga zapored. A pika je pika, boljša od nule. Debitant, oborožen z novo Adidasovo opremo, še naprej ostaja neporažen, kar navsezadnje tudi nekaj šteje. Če nič drugega kot tolažba po vnovični smoli, ko je domači igralec izgubil dvoboj, čeprav je podrl dva keglja

Nadaljuj z branjem

19. september, 2021 0

Stoklas in Kočnikova najtrofejnejša

Stoklas in Kočnikova najtrofejnejša Uroš Stoklas in Tjaša Kočnik sta najtrofejnejša kegljača devetih turnirjev, ki so potekali v mesecu avgustu in so se končali v prvem vikendu septembra, torej tik pred začetkom ligaškega prvenstva 2021/22. Uroš Stoklas, ki se je iz Nemčije vrnil v Zaprešić, je zmagal v Novi Gorici in Slovenj Gradcu, osvojil drugo

16. september, 2021 0

Remi in čudna igra številk v Konjičanki

Startni krog v 2. SLO ligi – vzhod Remi in čudna igra številk v Konjičanki Ponovljeni drugoligaški debi za obe ekipi, saj je bilo lansko prvenstvo po petih oziroma šestih krogih zaradi epidemije koronavirusa prekinjeno in razveljavljeno. Se je videlo, po skromnih posamičnih rezultatih in ekipnem povprečju (515,5:526,6). Tako, da so nazadnje lahko kar oboji

12. september, 2021 0

Start v Slovenskih Konjicah

Start v Slovenskih Konjicah Lani je zaradi epidemije koronavirusa šlo le do 5. kroga, tako da je imel tako željno pričakovani debi Lokomotive v drugi državni ligi po šestnajstletnem tretjeligaškem stažu majhno lepotno napako. Verjeti je, da bo to pot drugače, no, kdo bi vedel? Toda dejstvo je, da se jutri začenja novi, že 31.

10. september, 2021 0

Lokos Open s superlativi

Lokos Open s superlativi V nedeljo je bil sklenjen tritedenski kegljaški maraton, imenovan 6, mednarodni turnir Lokos Open 2021 (fotogalerija s svečane razglasitve rezultatov in podelitve nagrad je priložena). Pa za konec še nekaj neizogibne statistike: za nami je  skupno 12-dnevni oziroma 116-urni tekmovalni program z 232. igralnimi termini (25 jih je ostalo neizkoriščenih). In

07. september, 2021 0

Rekorder Kragelj in Duričeva prvaka Lokos Opena

Sklenjen 6. mednarodni turnir Lokos Open 2021 Rekorder Kragelj in Duričeva prvaka Lokos Opena Tritedenski Lokos Tour je bil včeraj zaključen s senzacionalno zmago in neverjetnim podvigom mladega kegljača Gašperja Kraglja, novega člana mariborskega Konstruktorja. In z vrsto rekordov. Gašper je postavil kar štiri: 710 podrtih kegljev na 120 lučajev je dosežek mednarodne vrednosti in

06. september, 2021 0

Test v Taborki

Test v Taborki Eden zadnjih testov pred startom v ekipnem državnem prvenstvu v 2. (Lokomotiva) oziroma v 1. B ligi (menda ga ja ne bo spet preprečila korona?!). V nepopolnih postavah med kluboma, od katerih bo eden sklenil izvedbo tradicionalnega mednarodnega turnirja drevi, drugi pa je to storil sinoči. In igralsko gledano v nekoliko razširjeni

05. september, 2021 0

Rekorder in branilka s slepimi naboji

MEDNARODNI TURNIR LOKOS OPEN 2021 (17.8. – 5.9.2021) Rekorder in branilka s slepimi naboji Favorita turnirja daleč od svojih želja in pričakovanj. Predlanski prvak turnirja Franc Kirbiš ter lanskoletna zmagovalka Majda Verbole ostajata praznih rok. Oziroma daleč za svojima tedanjima dosežkoma, Kirbiš za ogromnih 110, Verboletova za 57 kegljev. Aktualni rekorder kegljišča (441+265=706), ki je

Vikend z revijo prvakov in reprezentantov

MEDNARODNI TURNIR LOKOS OPEN 2021 (17.8. – 5.9.2021) Vikend z revijo prvakov in reprezentantov Še desetič so včeraj padali keglji na turnirju KK Lokomotiva. In novih 16 nastopov, skupno doslej že 168. Najizdatneje je svoj rezultat popravil Štefan Holer (594), ki je poskušal še tretjič in se povzpel do visokega 8. mesta (sedem rib mu